Podaj Kabel

„Podaj kabel” nawiązuje do znanego obrazu Aleksandera Kobzdeja „Podaj cegłę” z lat 50-tych przedstawiającego robotników podczas pracy. Hasło to stało się symbolem wspólnego odbudowywania rzeczywistości, solidarnej pracy, swego rodzaju konstruktywnego pojednania. Projektem tym chcemy włożyć swoją cegiełkę w odbudowywanie stosunków polsko-czeskich, gdzie kultura będzie zaprawą do stworzenia nowej jakości. Kabel ponadto jest łącznikiem, niezbędnym elementem w pracy DJ i VJ. Tytuł sugeruje otwarty charakter naszego działania, do którego w przyszłości można będzie się „podłączyć”.

Projekt powstaje z inicjatywy nieformalnej grupy młodych ludzi, których zainteresowania krążą wokół kultury i sztuki w tym również klubowej, stąd płynie bezpośrednia motywacja do realizacji projektu. Część członków tej grupy rekrutuje się spośród organizacji pozarządowych Polski i Czech, ale wszyscy mają za sobą doświadczenie w realizacji różnych przedsięwzięć takich jak koncerty czy wystawy.

 

vj Malaga

W swoich wizualizacjach wykorzystuje video, animacje, brudy, szumy i przede wszystkim kolory. Świeciła tu i tam, dla rodaków i nie tylko. W dzień rzeźbi, wieczorem zasiada do komputera. Wyczulona na wizualne bodźce, stale filtruje otaczającą rzeczywistość. Przygodę z wizualizacjami zaczęła od "STREFY/ZONY AV" w Galerii Szarej w Cieszynie. Przed większą publicznością zadebiutowała na Slot Art Festiwal w 2008 r. W 2009 stworzyła polsko-czeski projekt "Podaj Kabel", który zaowocoał kolektywem DJ-ów i VJ-ów o tej samej nazwie.

 

vj jooska

About:
- zafascynowana sztuką vj-ingu od 2008 roku
Music:
- experimental, click&cut, dubstep, d.n.b, funky, jazz, muzyka eksperymentalna, down-tempo, ambient
For:
- Plequ, 3K-sha, Imotep, DRY-ROT, Mazubar, Krtl, Highlander, itd.
More:
- wspólnie z innymi vjami i djami kolektywnie działa w nieformalnej grupie PODAJ KABEL.
Eventy:
- Galeria Szara/ Cieszyn - warsztaty audiowizualne prowadzone przez vj Blendyma; tu się zaczęło
- SLOT ART FESTIVAL 2008r. i 2009r.; bo się spodobało
- Festival - O NOWE MIASTO - NIE BÓJMY SIĘ ZWARIOWAĆ – Brzeszcze - na tym nie koniec...
very offten:
- Piwnica Stary Targ - Cieszyn oraz Dziupla Czeski Cieszyn - gdzie wspólnie z grupą PODAJ KABEL realizuje swoje projekty
Lubi!
- vizualizacje na pograniczu tradycyjnie pojętego vjingu oraz sztuki video; najbardziej - wszelkiego rodzaju vizualne eksperymenty, gdzie dana sytuacja stwarza twórcze
możliwosci.

 

Mazubar
Dj zajmujący się propagowaniem kultury klubowej w polsko-czeskim Cieszynie. Jeden z założycieli kolektywu didżejsko-vidżejskiego "Podaj Kabel" Organizator wielu lokalnych imprez. We wcześniejszym okresie mocno zainspirowany kulturą hip-hopową, a następnie deep housem. Obecnie wykorzystuje w swoich setach głównie brzmienie dubstepowe. Tworzy duet z Vj OLilą.

 

vj Olila
Członkini grupy dj' sko-vj'skiej Podaj Kabel (polski i czeski Cieszyn.) Po raz pierwszy wystąpiła przed większą publicznością na zeszłorocznym Slocie. Swoje wizualizacje pokazuje od 1,5 roku, głównie w lokalnych klubach. Jej loopy to mikstura filmów nakręconych kamerą, animacji komputerowej z elementami 3D oraz klasycznej animacji rysunkowej.
Tworzy duet z dj Mazubarem.